Cantina di Montalcino

Po více než 40 let je jediným vinařským družstvem v oblasti. 160 ha vinic, především odrůdy Sangiovesse Grosso, obhospodařuje na 100 malých vinařů. Leží 35 km od Sieny, vsazené mezi olivové háje a nádherné kopce s vinicemi v části zvané Val di Cava.

Vinařství v posledních letech kompletně zmodernizovalo budovy ke zpracování i zrání vín. Současně výstavbou moderní architektury nenarušilo zbytečně okolí, ale naopak návrhem ladných a zaoblených křivek vytvořilo splynutí s místní krajinou. Více než polovina stavby je skryta pod povrchem, což lépe umožnuje udržení kontrolovaných teplot jednotlivých procesů tolik potřebných pro získání kvalitních vín.

Díky pokrokovému využití fotovoltaiky je vinařství energeticky zcela soběstačné. Ve vedení jsou dynamičtí lidé s mladistvým duchem neopomíjející zkušenosti předchůdců. Jejich Brunello di Montalcino každoročně sbírá po celém světě mnohá ocenění a svým poměr kvality s cenou jen těžko hledá konkurenci. V nabídce jsou zastoupena i další neméně zajímavá a lahodná vína, Rosso di Montalcino, supertoskánský Merlot, případně z bílých osvěžující Vermentino.

Prodáváme pouze starším 18 let.