Cantine Leonardo da Vinci

Vinařské družstvo Cantine Leonardo Da Vinci se nachází v malebném městečku Vinci, nedaleko Florencie. Vzniklo v roce 1961 spojením 30 malých vinařství. Hlavním důvodem spojení sil bylo dosažení vyšší kvality produkovaných vín. První vína s etiketami Leonardo da Vinci spatřily světlo v roce 1965. V současné době vinařství tvoří 120 družstevníků, kteří obhospodařují celkem 500 ha vinic.

Cantine Leonardo da Vinci získává každoročně za svá vína četná ocenění u odborníků po celém světě. Nenajdete mezi nimi takové, jež by se nepyšnilo alespoň jedním oceněním. Nabídka vín obsahuje tři kategorie podle úrovně kvality a původu hroznů. Standardní řada nese název Leonardo, prestižní Da Vinci a exkluzivní, tzv. supertoskánská vína, Grand Cru.

Vinařství je mladé, dynamické a přesně taková jsou i jejich vína. Odráží se v nich rozmanitost a síla mládí spolu s ušlechtilostí a elegancí. Snahou zkušených enologů je, aby ve vínech byl patrný jejich původ, proto jsou základem jejich vín především typické toskánské odrůdy Sangiovese a Trebbiano Toscano.

Teď už jen stačí zavřít oči, nechat se unášet lehkým vánkem z toskánských kopců provoněným nádherným buketem a vychutnat si každý doušek vína, plný slunce a umění vinařů.
 

Prodáváme pouze starším 18 let.