Fratelli Alessandria

Počátky vinařství sahají do začátku 19. století. V roce 1843 udělil jeho vlastníkům král Carlo Alberto zvlášní ocenění za přínos k zemědělství. Ve stejném roce, 2. listopadu uděluje Gazzetta Ufficiale dell’Associazione Agraria vinařství dvě zlaté medaile, první z nich za modernizaci při zpracování vína a druhou za úspěšné šíření dobrého a kvalitního vína v oblastech za mořem.

Roku 1870 se vinařství díky sňatku dostává do držení rodiny Alessandria, která jej vlastní dodnes.
Najdete jej v srdci obce Verduno, příznačně v historické budově pocházející ze 17. století, patřící po celou dobu rodině Alessandria. Verduno je jednou z 11 obcí podoblasti Barolo a dostalo přezdívku „hlídka Langhe“. Z její optimální geografické polohy je skutečně možné shlédnout kopce prakticky celé oblasti Langhe, jež ji oblkopují. Obec má 500 stálých obyvatel, pyšní se barokním kostelem z 18. století a nádherným parkem s vyhlídkou umožňující panoramatický výhled na okolní krajinu, obzvlášť přínosný pro sledování rozdílů mezi vinicemi pro Barolo.
Vinařství Fratelli Alessandria se dlouhodobě drží tradičních postupů pěstování a zpracování vinné révy. Velký důraz přikládá pracem na vinicích, které nikdy nekončí, trvají od ledna do prosince, každý den za každého počasí. Vína pochází výhradně z vlastních hroznů, jen tak lze garantovat kvalitu svých vín, zvlášť pokud jde o takový skvost, jakým je Barolo. “Ani této oblasti není tento postup ustáleným pravidlem, proto jej často zdůrazňuji”, říká současný majitel a enolog v jedné osobě, pan Vittore Alessandria, představitel páté generace rodinné tradice a pokračuje, “jak jinak mohu svým klientům a vyznavačům tak výjimečného vína, jakým je Barolo, zaručit osobitost, originalitu a prvotřídní kvalitu, pokud nevím, jak se hrozny do něj použité v průběhu roku vyvíjely, když je nemám na očích každý den? Naše vinice jsou situované v blízkosti našeho sídla, mohu je tak sledovat opravdu neustále. Pro Barolo je více než u jiných vín důležité spojení mezi člověkem a přírodou. Pokud do sklepa přinesete správně vyzrálé a kvalitní hrozny, stačí následovat jejich další vývoj, nechat vínu prostor a čas. Tím mu umožníte vyjádřit vlastní charakter a nezaměnitelné charisma. Takový druh vín mám rád a snažím se každou lahví přinést neopakovatelnou dávku emocí každému ze svých zákazníků”, dodává.

Motto i přesvědčení majitelů vinařství „na vinici se rodí velká vína“ spolu s cílevědomou prací a nezměrným úsilím právem zařadilo vinařství mezi prestižní producenty Barola. V současné době patří jeho vína mezi znalci k vyhlášeným, mezinárodní kritici o nich píší pochvalně a s úctou a roční limitovanou produkci si zájemci z celého světa rezervují předem, aby je náhodou neminula láhev tak úchvatného i sveřepého Barola.

Dovážená vína:

Barolo, Barolo Gramolere, Barolo San Lorenzo, Barolo Monvigliero, Barbera d'Alba Superiore Priora, Nebbilo Langhe Prinsiöt

 

 

Prodáváme pouze starším 18 let.