Le Marche - na březích Jadranu

Region uzavřený mezi Jaderským mořem a Apeninským pohořím s rozlohou 9.694 km2 a 1.441.589 obyvateli. Na severu sousedí se San Marinem a Emilia Romagna, západní hranici tvoří Toskánsko a Umbrie, Abruzzo a Lazio jsou pak jižními sousedy.
Marche je typickým hornatým regionem s průměrnou výškou 500 m nad mořem a je tvořeno z 1/3  horami a 2/3 kopci. Nenachází se zde žádné nížiny.

Vinařství tohoto regionu je velice různorodé a liší se okres od okresu. Vzhledem k odlišnému klimatu, na západě, kde díky Jaderskému moři je podnebí středomořské a na západě, kde hranici tvoří vysoké hory, i vína, která se zde pěstují jsou velice rozmanitá. Červené odrůdy zde převládají nad bílými.

Na celkové produkci Itálie se podílí 3,2 %.

Skvělá vína se pěstují na úbočí (svazích) Conca: Foglia, Metauro, Cesano, Tronto, zóně Conero: Castelli di Jesi a v okrese Ancona: Cupramontana.

Vína kategorie DOCG: Conero, Vernaccia di Serrapetrona

Vína kategorie DOC: Bianchello del Metauro , Colli Maceratesi , Colli Pesaresi , Esino , Falerio dei Colli ascolani , Lacrima di Morro d'Alba, Offida , Pergola , Rosso Conero , Rosso Piceno , Serrapetrona , Terreni di Sanseverino, Verdicchio dei Castelli di Jesi , Verdicchio di Matelica.

Prodáváme pouze starším 18 let.