Logonovo

Z historického středu Montalcina vás po deseti kilometrech zavede klikatá polní cesta k místu, kde se rodí nejlepší Brunella. Ne náhodou zde vlastní vinice Marchesi di Frescobaldi. Jejich Luce della Vite dnes patří k nejlepším vínům světa. My však máme dnes namířeno k vinařství Logonovo.

A skutečně, u vinice označené symbolem zlatého slunce, nás vítá charismatický Marco Keller, vlastník Azienda Agricola Logonovo. Vedle výjimečnosti zdejšího terroiru se dozvídáme i jednu zajímavou a podstatnou odlišnost. V posledních 40 letech jej nikdo neobdělával, půda je tak čistá a prostá škodlivin. Spolu s okolní panenskou přírodou a rozsáhlými lesy tvoří unikátní celek.

Za svůj život jsem vypil mnoho vín a přesně vím, co mi chutná. Jednou jsem se proto rozhodl, že zakoupím vinice, z nichž si budu vyrábět vína pro svoji potřebu, říká pan Keller, majitel průmyslového impéria z Milána se stoletou tradicí. Mám rád vína věhlasných jmen jako např. Petrus nebo Gaia. Chtěl jsem však docílit poněkud odlišného projevu vína. Vysadil jsem proto odrůdy merlot, sangiovese, sagrantino, petit verdot, syrah a malbec. Právě merlotu se u nás neobyčejně daří, proto i mé první víno obsahuje 100% této odrůdy. Naše vinice jsou sice zapsané pro Brunello di Montalcino DOCG, my však vytváříme zcela jiná vína. Podle mého názoru má naše oblast skvělé podmínky i pro vznik vín s odlišným charakterem a navíc Brunell již máme dostatek :-)

Naše druhé víno jsme uvedli na svět díky nebývalému ohlasu a zájmu mých přátel o první ročník. Kombinací unikátnosti našeho terroiru, neskonalého umu a citu sklepmistra vzniklo víno s temně rubínovou barvou a nachovými odlesky. Jeho vůně je omamná s širokým spektrem aromat, od květinových, přes ovocné až po tóny koření a tabáku. Chuť vás překvapí svojí komplexností, skvěle zakomponovaným taninem a kyselinkou. Neuvěřitelně dlouhá dochuť připomínající borůvkový kompot, ostružiny, maliny, višně v čokoládě a sladké koření si vás podmaní a nedá zapomenout. Kdykoli si na něj vzpomenete, vybaví se vám jeho aristokratická chuť a budete po něm toužit znovu a znovu. Přesně tak jej vnímám a proto jej vytvářím.
 

Prodáváme pouze starším 18 let.