Negro Amaro

Tato odrůda byla dovezena do Puglie patrně ze starověkého Řecka. Její jméno bylo odvozeno od dialektu „niuru maru“, což znamená černé-hořké. Hrozny jsou skutečně temně modré až černé a v chuti jemně nahořklé.

Pěstuje se především v okolí Lecce, Brindisi a Taranta. Co do velikosti plochy, na které se tato odrůda pěstuje se řadí na 6. místo v Itálii s celkovými 32.000 ha.

Hrozen odrůdy Negro Amaro má homogenní tvar, drobné odlišnosti jsou způsobeny především různými způsoby pěstování. List je pěticípý, kompaktní hrozen střední velikosti má kónický tvar. Bobule je středně velká, se silnou slupkou, dužina šťavnatá, chuť jednoduchá, sladká.

Odrůda je odolná, středního vzrůstu se silnými výhonky, které svědčí především jílovito-vápencové půdy. Dobře se adaptuje i v ostatních půdách. Je vhodná pro teplé klima, sucho jí nevadí a pro různé způsoby pěstování, ať už je to v Puglii oblíbený gobelet (stromeček), nebo třeba pergola či guyot. 
Negro Amaro je dobře odolné vůči nemocem, ale citlivé na napadení plísní Botritis (vhodné pro výrobu dezertních vín).

Výsledné víno je intenzivní granátové barvy, silného těla, zakulacené, v dochuti lehce nahořklé. Výborná odrůda na cuvéé. Zpracované s odrůdou Malvasia Nera vzniká elegantní víno delikátní vůně, svěží a ovocné.

Z naší nabídky:

N° Zero - vinařství Menhir

5 Passi - vinařství Menhir

 

Prodáváme pouze starším 18 let.