Paladin

Vinařství Paladin bylo založeno v roce 1962. Valentino Paladin si tak splnil svůj největší životní sen. Již od mládí se chtěl věnovat vinohradnictví a obnovit tak starou rodinnou tradici.

S obrovským úsilím a pílí začal budovat moderní vinařství. Od začátku vsadil na kvalitu a jedinečnost své produkce. Poměrně brzy se vína Paladin stala oblíbená a vyhledávaná nejen v Itálii, ale i v dalších zemích světa. Zároveň získávala stále vyšší národní i mezinárodní ocenění.

V roce 1977 Valentino Paladin zakoupil pozemky v prestižní oblasti Annone Veneto a založil zde vinice. Toto území bylo v dávných dobách pokryto rozsáhlými dubovými lesy (Bosco – les pozn.), což dokládají dochované historické mapy. Po 11 letech, kdy hrozny z těchto vinic dosáhly odpovídající kvality, se v roce 1988 poprvé objevila vedle vín s etiketami Paladin i vína se značkou Bosco del Merlo.

Současnost

Vinařství Paladin hospodaří na 94 ha vinic ve Venetu Orinetale, které se nacházejí na rozhraní oblastí Veneta a Friuli. Pěstování vinné révy příkladně svědčí celý místní terroir. Vápencovo-jílovité půdy s vysokým obsahem fosforu a jodidu draselného (potassium) propůjčují vínům bohaté aroma a plné tělo. Vyšší vlhkost, dostatek srážek (900-1000 mm ročně), větry vanoucí od nedalekého jaderského moře umožňují hroznům skvěle vyzrát, aniž by byly náchylné k plísním. Blízké svahy Dolomit je navíc chrání před mrazem. Réva je vedena převážně systémem guyot. Vinařství se věnuje z velké části pěstování autochtonních odrůd regionu, jako např. Prosecco, Refosco del Peduncolo Rosso, Tai nebo Manzoni Bianco.

V současné době je vinařství rodinnou firmou, ve které se všechny tři děti zakladatele společně podílejí na jejím chodu. Nejstarší syn Carlo je generálním ředitelem vinařství a osobně dohlíží na jeho rozvoj. Lucia má na starosti propagaci a marketing, zároveň se podílí na vytváření elegantních lahví a etiket typických pro toto vinařství. Nejmladší syn Roberto se věnuje distribuci a prezentaci vín po celém světě.

Vínům je u Paladinů věnována maximální péče. Starají se o ně přední italští enologové. Na produkci vín řady CRU se podílí mezinárodně uznávaný enolog (wine maker) Franco Bernabei. Přínosem je též spolupráce s Experimentálním vinohradnickým institutem v Coneglianu.
Velký důraz je kladen i na vzhled lahví, etiket a přepravních obalů. Vína Paladin a Bosco del Merlo tak mohou důstojně reprezentovat toto skvělé vinařství a jsou chloubou restaurací i vinoték v mnoha zemích světa.

Počátek nového milénia znamenal v historii vinařství významný mezník. Na jaře roku 2001 bylo v Annone Veneto otevřeno nové sídlo společnosti postavené ve stylu benátské architektury z počátku 18. století. Zde se nachází moderně vybavené sklepy, degustační a konferenční sály a kompletní zázemí vinařství. Pohled na okolní vinice pak vytváří při degustacích neopakovatelnou atmosféru.
Známkou toho, že se vinařství Paladin nebojí nových věcí, je rozšiření nabídky i o vinné destiláty a likéry, prodávané od roku 1997 pod značkou Borghi Distillati.
Všechny produkty vinařství Paladin každoročně získávají vysoká ocenění na národních i mezinárodních soutěžích a výstavách. Značky Paladin, Bosco del Merlo a Borghi Distillati jsou považovány za synonyma kvality s pečetí originality.
 

Umění a víno

Každoročně vinařství Paladin vydává limitovanou sérii svého prestižního vína s etiketou z pravého stříbra. Grafický návrh etikety bývá svěřen výrazné mezinárodně uznávané osobnosti současného uměleckého světa.

Cílem projektu je ukázat, že víno je neoddělitelně spjaté s uměním, neboť výroba velkých vín je skutečným uměním. Tato vína jsou pro svoji výjimečnost vyhledávána sběrateli z celého světa a jsou jen velmi zřídka dosažitelná. V roce 2001 získalo víno Vineargenti s etiketou od Fabrizia Plessiho italského oskara za víno. 

Nabízená vína

 

Prodáváme pouze starším 18 let.