Sicilia

Sicílie je největším ostrovem ve Středozemním moři. Zároveň patří mezi čtyři největší vinařské regiony Itálie. Od pevniny ji odděluje Messinská úžina.

Podobně jako L´Emilia Romagna má tvar trojúhelníku a je omývána třemi moři (ze severní strany Tyrhénským, z východní Jónským a z jihu Středozemním). Její povrch tvoří ze tří čtvrtin hory a pahorky.

Tradice pěstování révy na Sicílii sahá až do období antiky. Zmínky o sicilských vínech lze najít již v literatuře ze 7. století př.n.l. Na Liparských ostrovech byli dokonce raženy mince s vyobrazením Efesta, který nabízel nejvyššímu bohu Diovi pohár vína.

Vína ze Sicílie mají většinou vysoký obsah alkoholu, působí zvláštním a silným dojmem, k čemuž přispívá sopečné podloží a velmi teplé podnebí. Nicméně i zde lze najít vína svěžích chutí i vůní vhodných ke konzumaci při různých příležitostech (např. Frappato).

Mezi nejznámější sicilská vína patří Marsala, kterou měl v oblibě již anglický admirál Nelson. V současnosti jsou patrné snahy o obnovení výroby tohoto tradičního sicilského vína.

Na celkové produkci Itálie se podílí 13,7%.

Vína kategorie DOCG:
Cerasuolo di Vittoria

Vína kategorie DOC:Alcamo, Cerasuolo di Vittoria, Contea di Sclafani, Contessa Entellina, Delia Nivolelli, Eloro, Erice, Etna, Faro, Malvasia delle Lipari, Mamertino, Marsala, Menfi, Monreale, Moscato di Noto, Moscato di Siracusa, Pantelleria, Riesi, Salaparuta, Sambuca di Sicilia, Santa Margherita di Belice, Sciacca

Prodáváme pouze starším 18 let.