Trentino Alto Adige

Tento nejsevernější italský region se nachází mezi Lombardií, Venetem a hranicemi s Rakouskem. Klima je zde převážně horské, v zimě s velmi nízkými teplotami a častými sněhovými srážkami, ale s vysokým počtem slunečných dnů. 

Vína z této oblasti nesou v 98% případů označení původu DOC, čímž se region řadí na první místo v Itálii. Označení původu pro vína DOC "dell Alto Adige", "Alto Adige" a "Lago di Caldaro" patří k nejvýznamějším. 

Na celkové produkci Itálie se podílí 4,7%.

Zdejší vinaři dokázali plně využít místní charakteristické podmínky jako je čistota vzduchu, intenzita slunečního svitu, složení půdy a zároveň se vyrovnat s hůře přístupným terénem a horským klimatem. Spojením jejich nezměrné píle a umu se rodí skvělá vína s plným tělem, rozmanitých vůní, aromatická i delikátní. V chutích zdejších vín se můžete setkat s charakteristickými minerálními tóny.

Z této oblasti pochází u nás velmi známá odrůda tramín červený (Gewürztraminer), za pozornost dále stojí vína z hroznů odrůd Lagrein a Schiava (Vernatsch)

Vína kategorie DOC:Alto Adige (Südtirol), Casteller, Lago di Caldaro (Kalterersee), Teroldego Rotaliano, Trentino, Trento, Valdadige (Etschtaler).

Zastoupená vinařství:

Castel Sallegg

Kellerei Kaltern

 

Prodáváme pouze starším 18 let.