Valdellövo


Historie


Vášeň pro vinařství a dobré víno má rodina Ricci v krvi. Právě z tohoto rodu pochází myšlenka “Strada del Vino Bianco”, vinařské cesty vinoucí se v kopcích z Valdobbiadene do Conegliano. Od nepaměti je v rodině snaha zkvalitňovat výrobu vína a mezi předchůdci současných majitelů najdeme i slavné absolventy italské enologické školy. Samotné vinařství bylo založeno v roce 2000 a pod značkou Valdellövo produkuje nejpřísněji kontrolované Prosecco DOCG.
Pěstování a výroba vína je pro Ricci srdeční záležitostí. Soustavně se věnují hledání nových ekologických přístupů, vylepšují technologii zpracování vína tak, aby bylo co nejšetrnější k vinicím i okolní krajině. V případě Valdellövo nejde jen o lásku k přírodě. Vinice zdejšího vinařství se totiž nacházejí v jedné z nejpřísněji chráněné krajinné oblasti.


Oblast a vinice


Valdellövo leží v kopcovité krajině na svazích Collalto nad městečkem Susegana v oblasti Pedrè Doline. Celých 10 hektarů vinic, spravovaných rodinou Ricci, spadá pod kontrolu DOCG v Conegliano a Valdobbiadene. Zdejší víno se vyrábí pouze z hroznů pěstovaných na vlastních vinicích. Najdeme tu 2 hektary Glery, Bianchetty a Verdisa, 8 hektarů nově vysazených keřů, většinou štěpů původní výsadby.

Produkce


Kromě malé produkce červeného vína, které podle tradice vyrábí každé vinařství pro vlastní potřebu, se výroba specializuje pouze na širokou škálu nejrůznějších variant prosecca. Snahou rodiny Ricci je zvýraznit specifika svých vinic a odlišit se od ostatních výrobců prosecca.

Slámově žlutá barva s odstíny zelené, protkaná jemným perlením, to je AnnoZero. V buketu najdeme jemně květinovou vůni provázenou jablky a hruškami. Jde o vyvážené víno s ideálním poměrem cukru a kyselin a výraznou dochutí. Vyrábí se hroznů Glera, Bianchetta a Verdiso pěstovaných na vinicích Crode a Pecol ve výškách zhruba 200 až 300 m nad mořem. Víno se hodí k jednoduchým předkrmům, zeleninovým polévkám, mořským plodům, těstovinám, čerstvým sýrům a bílému masu.

Extra suché Seyo ze 100% Glery pochází z vinice Crode, nacházející se v nadmořské výšce 200 m. Výrazná slámová barva s jemnými perlením je provázena vůní mirabelek a akátu s jemným nádechem zeleného jablka a hrušek. Víno je ideální pro společenské události a příjemně doplní pokrmy z ryb nebo bílého masa.


Brut ZeroNove ze 100% Glery slámově žluté barvy provází vůně vistárie a akátu s jemným nádechem zeleného jablka a hrušek. Chuť je harmonická s elegantní jemnou perličkou, delikátní stopou jablek, angreštu, citrusů a oříšků. Víno vynikne především jako aperitiv, ale též snoubené s jemnými předkrmy, saláty a rybami.


Non Filtrato je výrazně temperamentní víno s vyváženou kyselinkou a jemným perlením. Je odkazem klasických šumivých vín. Nefiltrované, vyráběné původní metodou sur lie, tedy druhotnou fermentací v láhvi, vás vrátí do starých vinařských časů oblasti Treviso. Barva je slámově žlutá s jemným perlením. V aroma najdeme nádech kvasinek a chlebové kůrky doprovázené vůní květin a ovoce. Víno vynikne servírované s mořskými plody, houbami a vegetariánským rizotem.

Tradiční BADE je dalším z vín vyráběným původní metodou sur lie. Klasické ovocné tóny prosecca, podtržené slámově žlutou barvou vína, provází charakteristický buket chlebové kůrky s osvěžujícím podtónem ovoce. Vino je prefektní pro jakoukoli neformální příležitost. K pokrmům je víno vhodné servírovat jako aperitiv nebo doplněk k zeleninovému rizotu či mořským plodům.
Pokud hledáte suchou a jemnou chuť provázenou vůní čerstvého ovoce a bílých květů, je ideální

Prosecco DOC Treviso, univerzální a elegantní víno vhodné pro každou příležitost. Slámově žlutá barva je doplněna o odlesky limetkově zelené přerušované živým perlením. Víno skvěle doplní lehké těstovinové pokrmy. Vyvážené a energické N1VO je specialitou vinařství Valdellöwo. Slámová barva, bohatá čistá vůně květů a zralých jablek vytváří dojem vyváženého zábavného vína. Suché víno má typickou chuť Prosecco Superiore DOCG obohacenou o nádech Glery z místních mladých vinic. Na rozdíl od většiny vín prosecco se víno hodí k výrazným jídlům, kořeněným pokrmům, ústřicím, slávkám nebo sladkostem.

Prodáváme pouze starším 18 let.