Valetti

Vinařství Valetti se nachází v malebném prostředí jezera Lago di Garda, poblíž městečka Bardolino, nedaleko Verony.

Lago di Garda, které je v současné době díky své poloze, kráse a klimatu vyhledávaným cílem turistů z mnoha zemí světa, vzniklo ve čtvrtohorách a rozkládá se na 389,9 km2.

Oteplování zemského povrchu tehdy způsobilo tání ledovců, čímž dalo vzniknout neuvěřitelně malebnému prostředí s jedinečným mikroklimatem, které má spolu s převážně morenickým podložím výborný vliv na pěstování a zrání révy.

O vínech Valetti

Z této oblasti pochází vína lehká, svěží, ale i plná s potenciálem k dlouhodobé archivaci. Bardolino Classico, Bardolino Chiaretto, Bianco di Custoza, světoznámé a skvělé Amarone patří mezi nejčastěji produkovaná vína. K jejich výrobě jsou používány hrozny především z odrůd Corvina, Corvinone, Rondinella della Valpolicella, Molinara, Chardonnay, Cabernet Sauvignon a Merlot.

Vinařství Valetti vlastní vinice v apelacích Bardolino Classico, Bianco di Custoza a Valpolicella Classico. Tím je zaručen původ a originalita produkce. Ke kvalitě vín přispívá používání tradičních metod a maximální péče věnovaná každé fázi výroby. Zpracovávány jsou pouze kvalitní, zdravé a dobře vyzrálé hrozny. Sběr probíhá ručně.

Ocenění vín Valetti

Vína jsou každoročně příznivě hodnocena v italských vinařských ročenkách, průvodcích a periodikách, sbírají úspěchy na regionálních i národních soutěžích. Bardolino Chiaretto Classico DOC patří mezi nejlepší vína celé oblasti, již první ročník Amarone della Valpolicella byl oceněn čestným uznání za kvalitu, což je významný úspěch, který se nepodaří každému vinaři. 

Nabízená vína

Oceněná vína

  • Amarone della Valpolicella
  • Bardolino Chiaretto Classico
  • Bardolino Classico Superiore                 
Prodáváme pouze starším 18 let.