Véscine

 Vinařství Véscine se nachází v městečku Radda in Chianti, v oblasti Chianti Classico mezi starobylými a nádhernými městy Sienou a Florencií. Původní románská pevnost Véscine byla postavena ve 13. století n.l. na místě bývalého hradiště Etrusků, jehož části se dochovaly dodnes. Leží ve výšce 600 n.m. a nabízí překrásný pohled na panorama okolní nedotčené krajiny. Terasovité svahy vedoucí daleko do údolí s vinicemi a olivovníky vytvářejí spolu se středověkou tvrzí atmosféru dokonalé harmonie.

 

Cíle do budoucnosti

Současní majitelé, vinařská rodina Paladin, známá svými vynikající víny z oblasti Veneto, zakoupila toto sídlo před několika lety a v roce 2004 představila nový projekt rozšíření svojí působnosti i o kraj Chianti s cílem vyrábět kvalitní a charakteristická vína této oblasti. 

Lucia, Carlo a Roberto Paladin byli okouzleni krásou tohoto místa již při své první návštěvě. Naplněni emocemi a s využitím svých dlouholetých zkušeností s vinařstvím a vinohradnictvím zde tvoří skvostná až charismatická vína, která v člověku vyvolávají místní jedinečnou a uklidňující atmosféru.

 

O vínech

Chianti Classico a Lodolaio jsou vína s vytříbenou chutí pro výjimečné chvíle s nezapomenutelnými zážitky.

 

Agroturistika

Pro zájemce o vinařskou turistiku nabízí Včscine ubytování v luxusním 4 hvězdičkovém hotelu, který vznikl rekonstrukcí částí původních budov pevnosti, poskytujícím návštěvníkům kromě plného komfortu možnost načerpat atmosféru středověkého sídla s malebným okolím a zároveň pobývat v místě zrodu vynikajících vín.

Nabízená vína                

 

Prodáváme pouze starším 18 let.